Kryesore

Shkarkimet te Hipoteka dhe Aluizni, Gjonaj tregon shifrat dhe abuzimet


               Publikuar në : 13:17 - 15/04/18 |
E SH

Ditën e dielë ministria e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka dalë në një konferencë për shtyp duke folur në lidhje me abuzimet në Hipoteka dhe te Aluizni dhe shkarkimet e ndodhura në 5 muajt e fundit. Sipas saj janë konstatuar shkelje të shumta dhe gjatë kësaj kohe janë shkarkuar 46 persona ndërsa priten edhe shkarkime të tjera.

Keshtu ka bere me dije sot ministrja ne nje deklarate per mediat, teksa theksoi se ka akoma punonjes ne administrate qe nuk bejne punen sic duhet se qe jane paralajmeruar me shkarkim nga puna.

“Platforma e Bashkëqeverisjes nxjerr përgjegjësine e qartë për zvarritjet e kërkesave të qytetarëve në zyrat e shtetit, falë ankesave të atyre që nuk bëhen palë me korrupsionin dhe nuk rrinë duarkryq, po denoncojnë rastin e tyre tek shqiperiaqeduam.al”, shkruan Rama, i cili ka publikuar live ne FB e tij deklaraten e ministres.

Pas