-Politikë

Seanca plenare që u ndërpre dje rinis sot në mëngjes

               Publikuar në : 09:19 - 13/10/17 |
ri.de.

Ka nisur në Kuvendin e Shqipërisë seanca e shtyrë nga dita e djeshme pas debateve të forta dhe përjashtimit të Flamur Nokës. Seanca ka nisur aty ku u ndërpre dje, te debati për ligjin për minoritetet.

Fillimisht nga përplasjet e mesditës së të enjtes seanca u shty për pasdite, por sërish pati përplasje, pasi Flamur Noka nuk është bindur për të lënë sallën e Kuvendit duke bërë që seanca të shtyhet për sot në orën 08:30.

Shtyja e seancës nga dje për sot, ka bërë që të shtyhet një pjesë e axhendës së planifikuar nga Rama për mbledhjen e qeverisë në Vlorë.

Kryeministri kishte planifikuar që ditën e sotme dhe nesër në Vlorë të zhvillonte mbledhjen e qeverisë.

Pas