Aktualitet

Ronaldo fiton Topin e Artë, kurorëzohet futbollisti më i mirë i 2017

               Publikuar në : 20:15 - 07/12/17 |
rel d

Po zhvillohet në Paris, ceremonia e ndarjes së çmimit të “Topit të Artë”. Sipas të gjitha gjasave, Kristiano Ronaldo do të jetë fituesi i këtij trofeu individual, që shpërblen punën për futbollistin më të mirë të vitit 2017.

Në garë janë gjithsej 30 futbollistë, dhe revista “France Football” ka publikuar deri më tani, renditjen e lojtarëve, me votat e 190 gazetarëve nga e gjithë bota. Ja renditja deri më tani.

29 – Filipe Kutinjo

29 – Dries Mertens

28 – Edin Xheko

27 – Mats Humels

26 – Jan Oblak

25 – Karim Benzema

24 – Radamel Falkao

23 – Sadio Mane

21 – Leonardo Bonuçi

21 – Pierr-Emerik Aubamejang

20 – David De Gea

19 – Eden Hazard

18 – Antoin Griezman

17 – Toni Kros

16 – Marselo

15 – Paulo Dybala

14 – Kevin De Brujn

13 – Luis Suarez

12 – Isko

11 – Eden Hazard

10 – Herri Kejn

 

 

Pas