-Shëndeti

Rezultatet janë mahnitëse; ja çfarë i ndodh organizmit tuaj nëse konsumoni ujë sapo jeni zgjuar


               Publikuar në : 13:47 - 16/04/18 |
Gerta

A e dini se çfarë bëjnë gratë japoneze që të kenë lëkurë të shkëlqyeshme dhe të hijshme.
Pas një hulumtimi të bërë së fundmi duket se efekte mahnitëse jep një got uji me stomak bosh sapo jeni zgjuar. Sipas studimeve të shumta, kjo praktikë e thjeshtë siguron rezultate pozitive në lidhje me kushtet e ndryshme shëndetësore.
Nëse nuk ndiheni energjike, lëkura dhe flokët ju dobësohet, trupi ju dërgon sinjale se nuk funksionon mirë, lodheni nga vizita tek mjekët të cilët ua përshkruajnë të njëjtat gjëra dhe ua përshkruajnë të njëjtën receptë, atëherë filloni me aplikimin në praktikë të kësaj metode.
Rezultatet janë mahnitëse.
-Filloni të ndiheni fresh dhe të shëndetshëm.
-Metabolizmi ju rregullohet.
-Humbni peshë.
-Lëkura ju përmirësohet.
-Flokët fillojnë të duken më mirë.
-Nuk do të keni infeksione në traktin urinar.
-Imuniteti juaj do të forcohet ndaj sëmundjeve.
Ndiqni këtë metodë për të qenë energjik gjithë ditën:
Pini katër gota ujë menjëherë pas zgjimit, para se të lani dhëmbët dhe në stomak bosh. Nëse e keni të vështirë me katër gota, filloni me një dhe gradualisht shtoni sasinë. Mos hani asgjë për 45 minutat e ardhshme. Pas 45 minutash mund të hani dhe të pini normalisht.
Mos hani ose pini ndonjë gjë për dy orë pas mëngjesit, drekës dhe darkës.Kur mund të prisni rezultatet?
Diabeti ose pacientët me hipertension: 30 ditë.
Pacientët me kapsllëk dhe gastrit: 10 ditë.
Pacientët me turbekuloz: 90 ditë.

Pas