-Sociale, Aktualitet, Kryesore

Reshje të dendura në verilindje, bora izolon Dibrën

Ndërsa shu mbizotëroi në zonat e ulëta sot, në veri dhe verilindje nuk ndaloi bora. Rrugët nacionale deri tani janë të hapura, por në Dibër një pjesë e fshatrave janë bllokuar sepse trashësia e dëborës ka shkuar në 55 centimetra. Reshjet e dëborës edhe në juglindje krijuan probleme në lëvizjen e mjeteve. Trashësia e dëborës në zonat e larta ka arritur deri në 40 centimetra.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko