Kryesore

Reforma në drejtësi ka dhënë frytet e para, por çfarë po paralajmëron ministri Fatmir Xhafaj


               Publikuar në : 23:15 - 15/02/18 |
rel d

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, të enjten është shprehur se Shqipëria ka ndryshuar dhe reforma në drejtësi ka nisur të japë frytet e para të veta.

Xhafaj theksoi në studion e emisionit ‘Opinion’ se nuk është më Prokurori i Përgjithshëm ai që ka pushtetin, por prokurorët pasi sot janë autonom në vendimarrjet e tyre.

Ai deklaroi se nuk është më një Prokuror i Përgjithshëm, pasi sot ai nuk ka më autoritet dhe gjithë këto operacione që janë kryer sot, vijnë edhe falë këtij ndryshimi.

Blendi Fevziu: Z.Xhafaj, po solle vetëm një produkt, do të telefonoj live për të falenderuar. 

Ministri Xhafaj theksoi se reforma në drejtësi ka dhënë frytet e veta, sigurisht do të ndodhin edhe arrestime në shkallët e larta.

Pas