1

Rama thirrje Bashës pasi mori OK e ambasadorëve: Hajde flasim shqip

               Publikuar në : 13:29 - 07/12/17 |
ri.de.

Teksa në Kuvend vazhdon mbledhja e Komisionit të Ligjeve për zgjedhjen e kryeprokurorit ka reaguar në facebook, Kryeministri Rama. Ai ka një thirrje për kreun e PD: “LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”, shkruan Rama.

Kujtojmë se vetëm pak minuta më parë në krah të Ramës për të zgjedhur një prokuror të përkohshëm dolën edhe dy ambasadorët, Lu dhe Vlahutin.

/Opinion.al

 

Pas