-Politikë, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

Rama tallet për Bashën e Kryemadhin: Bir o Luli i nënës, kë të qaj më parë; vëllanë apo motrën

Kryeministri Edi Rama ka shpërthyer në akuza në drejtim të Partisë Demokratike, dhe LSI-së, si dhe dy liderëve të këtyre partive, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhit. Ai ironizoi ata, duke i etiketuar si ‘motra dhe vëllai’.

“Bir o Lul vëllai kë të qaj më parë ty a motrën tonë që keni një hall. Kë të qaj më parë vëllain apo motrën që kanë një hall, që i ka bërë bashkë në një kazan si ky, si të luftojmë krimin apo drogën”. Në vend të opozitës sot janë dy shartore, bam me bojë e bum me dhëmbë, shaj dhe shpif, nuk dini gjë tjetër të bëjnë” u shpreh Rama.

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko