Kryesore

Rama shkarkon 6 drejtorë tek Hipoteka dhe ALUIZNI


               Publikuar në : 19:18 - 14/06/18 |
b.f

Gjatë një mbledhjeje me drejtorët e Hipotekës dhe ALUIZNI-t, kryeministri Edi Rama ka shkarkuar 6 prej tyre.

Mësohet se janë pushuar nga puna 4 drejtorë nga Hipoteka dhe 2 nga ALUIZNI, ndërsa mësohet se arsyeja ka qenë për performancë të dobët në punë.

Rama ka theksuar disa herë gjatë turit të llogaridhënies, se do të shkarkohen nga puna të gjithë ata punonjës të administratës që nuk përmbushin kërkesat e qytetarëve dhe që nuk janë në nivelet e duhura profesionale.

 

Pas