Aktualitet

Rama: Shihni Shqipërinë turistike në mediat skandinave, komentuesit: Po për naftëtarët e Ballshit dhe shqiptarët që braktisin vendin, çfarë thonë mediat?

               Publikuar në : 09:35 - 13/01/18 |
ri.de.

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet këtë fundjavë në qytetin e Lezhës bashkë me kabinetin ka postuar në facebook një emision të një televizioni danez që flet për bukuritë e bregdetit tonë jonian.

“Mirëmëngjes, me këtë prezantim të bukur të Shqipërisë turistike në mediat skandinave, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Kryeministri. Si gjithnjë statuset e Ramës, shihen si propagandë nga komentuesit të cilët i kujtojnë problemet e mëdha me të cilat përballët vendi, dhe kryesisht veshtirësia ekonomike. Po kështu ata nuk i kursejnë as ironinë, kur i thonë: Po për naftëtarët e Ballshit, apo për shqiptarët që braktisin vendin, çfarë shkruajnë mediat e huaja?!

Më poshtë disa prej komenteve në faqen e facebook-ut të Kryeministrit

Behar Osmani Per ne naftetaret a ARMOS shkruan medja skandinave o kryeministri i fasadave

Wilson Onuzi Leri prrallat o shoku edi….e vertet esht qe po ikin shiptaret nga shipria…nuk ka jetes….muri fund shipria ..e kam me fakte..

Landi Dervishi Po plazhi vetem per te huajt eshte se per ne qe marrim 30 mije lek skemi shans ti afrohemi jugut jo te bojm plazh o plak.

Lad Lleshi Shqipria esht e pasur… po ne nuk kemi zot shtepie qe te ket nje rregull ashtu si duhet per ket vend.

Ergys Dyli Shqiperine beje te bukur e te vizitueshme per shqiptaret, pastaj per “syte e botes”.Fukarallek,mbrapambetje!

Hysni Pasha Pershendetje Z Kryeminister. Fjalimi juai ne Lezhe ka qen Verbal dhe asgje faktike. Bashkijket Lezhe don Fakte tani, jo enigmatike ata duat te ecein prepara me fakte dhe date te caktuar, kurse ju i keni dhen nje mundesi pa krye. Z Kryeminister, iku koha qe dotbejm, por cefar bane konkretisht jo apstrakte.. te kam informuar per pronat, njqind mij mbivendosje, gjithashtu per pensjonet qe ju jeni orjentuar nga une. Respekte

Aaron Albion Aliaj: Ngri ndo nje drejtori te instati qe te mbledhi shumat qe humbet shteti neper gjyqet e Europes

Ajet Dini Po boll o gjigant boll u talle me kyt popull..ke kohen me xan 1 fije men se sje i vogel mor berr.

Lindita Saja Normal per te ber pushimet esht mir se vijn me xhepat plot .. te jetosh esht per ta fut vapit . Dhe uroj qe ato turista te marrin ilacet me vete se do tmerrohen kur te blejn skadencat ne shqipri.

Tani Nano Ti drejto nji popull qe mbahet nga emigrantet. Si ka mundesi qe Cojm I pako ne variarushit edhe na bo $20 maksimumi dhe me I cu I pako kushurive ne Shqiperi bo $dhjetfishi?

 

/Opinion.al

 

 

Pas