-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Sali Berishës, ja ironia e tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pak minuta më parë, i është përgjigjur Sali Berishës, pas fjalimit në çadër në lidhje me protestën e opozitës me 13 maj në Tiranë.

Rama ka postuar në rrjetin social Facebook, një fotomontazh ironizues për opozitën, liderin e saj Basha dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Reagimi i kryeministrit Rama, vjen specifikisht pas fjalës së Berishës, pasi ky i fundit i dha Edi Ramës tre porosi dhe i kujtoi se me 13 maj, do të përballet me vërshimin e gjithë shqiptarëve, aq sa çadra që ai ironizon do t’i duket Everest.

rama14

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko