InstaBIZ

Publikohet foto/ Pas votimit, kryeministri i ri puth bashkëshorten


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:27 - 10/09/17 |
b.f

Ditën e djeshme është zgjedhur edhe kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj është zgjedhur kryeministër me 61 vota pro dhe një abstenim. Këtij lajmi i janë gëzuar shumë qytetarë, kolegë e familjarë të Ramushit, të cilët e kanë uruar për postin e tij. Bashkëshortja e tij, Anita Haradinaj, ishte pranishme në sallën e Kuvendit për t’i dhënë mbështetje maksimale bashkëshortit të saj, i cili sot u emërua kryeministër.

Çifti Haradinaj u panë edhe duke shkëmbyer puthjen e parë, pas fitores së Ramushit. Ata gjithashtu u komentuan për veshjen e tyre elegante dhe me klas, ndërsa u panë duke dalë nga Kuvendi i Kosovës të shoqëruar nga njëri-tjetri. 

Pas