Aktualitet

Protesta/ Mbuluar me batanije, pamje nga studentët e ngujuar tek Ekonomiku


               Publikuar në : 16:07 - 12/01/19 |
b.f

Studentët e Ekonomikut vazhdojnë të qendrojnë të ngujuar brenda ambienteve të fakultetit, aty ku kanë kaluar edhe natën në temperatura të ulëta. Studentët shprehen të vendosur për protestën e tyre deri në realizimin e kërkesave. E njëjta formë proteste (me ngujim) po mbahet dhe tek fakulteti i Drejtësisë dhe tek Arkitektura. Ndryshe nga ditët e tjera, sot policia nuk ka ndërhyrë për ti nxjerr me forcë studentet, pas reagimit të madh publik dhe politik për këtë çështje.

*Dëgjoni apelin e tyre ne videon me poshtë:

Pas