-Teknologji, Metro, Te Fundit

Po ndodh/ Prezantimi i iPhone 8

Apple po prezanton produktet e reja, iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

Prezantimi po bëhet në kampusin e tij në Cupertino, Kaliforni, për të përkujtuar 10-vjetorin e iPhone.

Ja çfarë mund të presim të shohim, nga produktet te çmimet.

Prezantimi i iPhone X

Një seri e iPhone të ri që do të përfshijë, për herë të parë, një model premium me një çmim fillestar 999 dollarë, të cilin disa e quajnë iPhone X. Me çmimin më të lartë fillestar, iPhone i ri do të bashkohet me Galaxy Note 8 të Samsung 950 $ për të krijuar një shtresë luksoze të smartfonëve që u përkasin entuziastëve të teknologjisë me të ardhura të larta. Do të ketë edhe modele më të lira.

IPhone i klasit të lartë është i vendosur për të futur një metodë të re për zhbllokimin e pajisjes që njihet si njohja e fytyrës infra të kuqe. Do të përfshijë gjithashtu aftësinë për të ngarkuar me induksion magnetik, ngjashëm me Apple Watch. Përveç kësaj, Apple bëri hapësirë për një ekran të madh OLED duke zvogëluar madhësinë e bezelit – ballin dhe mjekrën në fytyrën e pajisjes.

Përmirësimet e Apple Watch

Ka gjithashtu të ngjarë të ketë përmirësime hardware për Watchin e Apple, duke përfshirë një model që ka lidhje telefonike, gjë që mund të ndihmojë punën e orës së zgjuar në mënyrë më të pavarur

Ndiqeni në vidon më poshtë 

 

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko