-U tha në Opinion

Plas debati në Opinion/ Malltezi: Ti gënjen! Klosi: Ti je i akuzuar për gënjeshtra, tërhiq fjalët

               Publikuar në : 23:25 - 12/02/18 |
Gerta

Anëtari i kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së, Jamarbër Malltezi ka deklaruar se drejtori i Agjencisë së Zonave të Mbrojtura Zamir Dedej ka marrë 336 milionë lekë dhe nuk ka investuar në bërjen e hartave dhe zonave buferike. Kjo e deklaratë çoi në debat mes tij dhe ministrit të Turizmit Blendi Klosi i cili tha se këto nuk janë të vërteta.
Më pas debati vazhdoi pasi Malltezi e akuzoi ministrin Klosi se gënjeu disa herë gjatë emisionit, po Klosi ja ka kthyer se nuk ka gënjyer ndonjëherë dhe i ka kërkuar ti tërheq fjalët mbrpash. Duke debatuar Klosi i tha Malltezit se ai është i akuzuar zyrtarisht për gënjeshtra.
Përplasjen mes tyre e gjeni në videon e mëposhtme./Opinion.al

 

 

Pas