Aktualitet, Te Fundit, Travel

Pjetërshani, fshati magjik i komunës së Gjakovës

Deri sa jemi në vigjilje të festës së Krishtlindjeve dhe asaj të Vitit të Ri, fshati Pjetërshan i cili gjendët pak kilometra larg qytetit të Gjakovës ka marrur pamjen e një vendi përrallor. Ndriçimi dhe rregullimi i këtij fshati për festat e fund vitit tanimë është bërë një traditë e përvitshme nga banorët e asaj ane, raporton “zeri.info”.

Të rinjtë e fshatit Pjetërashan dhe fshatrave për rreth, kanë arritur që ta kryejnë një punë të mrekullueshme në rregullimin dhe ndriçimin e fshatit, duke e shndërruar këtë vend si vendin e dekoruar më së bukuri në Kosovë për festa të fund vitit.

Në vazhdim i sjellim disa imazhe të këtij fshati të ndriçuar për festën e Krishtlindjeve dhe atë të Vitit të Ri. /Zeri

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko