-Kronikë, -U tha në Opinion, Aktualitet, Te Fundit

Pastor Akil Pano: Fildes Hafizi u refuzua nga i gjithë sistemi, bëri kërkesë për mbrojtje në nivele të larta

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi pak ditë më parë nga ish bashkëshorti i saj ka tronditur gjithë opinion publik. I ftuar në emisionin “Opinion” pastori Akil Pano është shprehur se kjo tronditje e ka ardhur për shkak se viktima ka trokitur në nivelet më të larta të shtetit dhe nuk ka marrë asnjë mbrojtje. “Ka trokitur në derën e Ministrit të Drejtësisë, ka trokitur në derën e Ambasadës Amerikane, në Prokurori, gjykatat që japin vendimet e gabuara dhe nga asnjë pjesë të sistemit nuk u trajtua me seriozitet si çështje”, u shpreh pastori.

Sipas Panos kjo është një vrasje e paralajmëruar disa herë dhe asnjëherë nuk u moren masa ndaj saj. /opinion.al

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko