-Teknologji

Pasi të zbuloni këtë të fshehtë të ATM, nuk do t’i prekni më me dorë


               Publikuar në : 20:22 - 04/10/18 |
b.f

Në një kohë kur të gjithë ju, ju ruheni banjove publike, kërcënimi vjen nga aty ku s’na e merr mendja.

E kishit menduar ndonjëherë që ATM- ja është një habitat i shkëlqyer bakteresh?

Testet e higjienës të kryera në Britani, vunë re se ATM- ja është po aq e ndotur sa banjot publike. Specialistët morën mostra nga tastiera e tyre dhe nga tualetet publike. Prania e baktereve ishte thuajse e njëjtë!

Pas