2

Pas shkarkimeve të bujshme, Arta Marku në zyrën e Fatmir Xhafës

               Publikuar në : 12:22 - 10/01/18 |
ri.de.

Kryeprokurorja Arta Marku është takuar me ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Takimi është zhvilluar në Ministrinë e Brendshme. Mësohet se takimi kokë më kokë ka zgjatur 45 minuta. Kjo është vizita e parë e Markut në Ministrinë e Brendshme.

Takimi vjen në një kohë, kur Prokuroria e Përgjithshme është përfshirë nga një valë lëvizjesh dhe ndryshimesh.

Ky është takimi i dytë mes Markut dhe Xhafajt, ndërkohë që takimi i parë mes tyre është bërë në zyrën e kryeprokurores, pak kohë pasi ajo u votua në Kuvend.

Pas