-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Pas betimit Rama dhe Meta shtrëngojnë duart

Qeveria Rama II është betuar në Presidencë këtë pasdite. Në ceremoni kanë marrë pjesë të gjithë ministrat e kabinetit të ri qeveritar. Kryeministri Edi Rama është betuar i pari, pas nënshkrimit ai ka shtrënguar duart me Presidentin Meta. Dy ish aleatet në qeveri janë parë të buzëqeshur teksa kanë shtrënguar duart dhe kanë pozuar para kamerave. Pas Ramës janë betuar edhe ministrat e tjerë të kabinetit. /opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko