Aktualitet, Sport, Te Fundit

Partizani në avantazh, Malota ndëshkon Tiranën në “Selman Stërmasi”

Partizani ka kaluar në avantazh në minutën e 13-të me anë të mbrojtësit Renato Malota në derbin e kryeqytetit kundër Tiranës. Të kuqtë e kanë nisur vrullshëm këtë takim duke dhënë shkëndija që në fillim të takimit.

Në derbin e 148 deri në këto minuta vendimtar ka qenë krosi i Trashit pas një goditje dënimi dhe kërcimi i Malotës në zonë që mposhti portierin Ilion Lika.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko