Te Fundit

Parashikimi i Motit/ Shira dhe temperatura maksimale, çdo të ndodhë sot dhe në vazhdim


               Publikuar në : 08:52 - 17/07/18 |
b.f

Moti ditën e sotme në Shqipëri do pësojë luhatje të forta në ndryshim nga dy javët e para të muajit korrik, duke u shoqëruar me vranësira dhe reshje shiu kryesisht në zonat malore dhe pjesërisht në qendër të vendit

Përsa i përket motit në pjesa e dytë e javës duhet theksuar se do të dominojë moti i kthjellët thuasje në të gjithë vendin.

Temperaturat do të pësojnë rënie të lehta dhe graduale deri të enjten, më e ndjeshme rënia do të jetë gjatë së mërkurës por sërisht fundjava do të sjellë rritje të temperaturave duke bërë që maksimumi të kapërcejë vlerën 36°C.

Pas