Life Style

Parashikimi i motit për sot, 9 tetor 2018,ja si do të luhaten temperaturat


               Publikuar në : 09:20 - 09/11/18 |
el ida

Kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë gjithë ditës në territorin shqiptar përjashtuar orët e mesditës.

Në ekstremet Veri- Verilindje, do të ketë zhvillim të vranësirave lokale dhe mundësi për shira të izoluar.

Pasditja dhe orët vijuese vijojnë kryesisht në kushtet e motit të kthjellët me vranësira të shpeshta në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit. Por mesdita sjell rritje me 2-3 °C të vlerave termike, duke u luhatur nga 7-24 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veri-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 1-2 ballë.

Pas