Bota

Pamje tronditëse, avioni me 162 persona në bord përfundon në greminë

               Publikuar në : 15:09 - 14/01/18 |
Gerta

Një avion me 162 persona në bord ka rrëshqitur teksa ishte duke u larguar nga pista në aeroportin e Trabzonit në Turqi dhe përfundoi në greminë.

Për fat të mirë asnjë pasagjer apo anëtar i ekuipazhit nuk u lëndua në incidentin që mund të kishte rezultuar një tragjedi.

Pegasus Airlines tha se avioni Boeing 737-800, që fluturonte nga Ankaraja në Trabzon pësoi një aksident sapo po largohej nga pista, raporton BBC.

Pas