Aktualitet

Pamje të rënda/ Flakët përfshijnë tre apartamente në Tropojë

               Publikuar në : 12:20 - 07/12/17 |
Gerta

Flakët e zjarrit kanë përfshirë disa banesa në Bajram Curr në lagjen ‘Dardania’. Opinion.al mëson se tre apartamente janë djegur ndërkohë që rrezikohen edhe disa të tjerë.

Flakët e zjarrit kanë qenë intensive, por fatmirësisht nuk ka njerëz të lënduar. Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga shkëndija të energjisë elektrike.

Zjarrfikësja prej orësh ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po përpiqet të vendosë situatën nën kontroll. /Opinion.al

 

Pas