Kryesore

Padia e Ballës, prokuroria thërret për dëshmi liderin e PD


               Publikuar në : 14:06 - 10/10/18 |
b.f

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të thërrasë për të dëshmuar deputetin Ervin Salianji, pas publikimit të video-përgjimit të Fredi Alizotit, mbrëmjen e djeshme në “Opinion”.

Sakaq, mësohet se ditën e premte organi i akuzës ka vendosur të thërrasë edhe kreun e PD-së Lulzim Basha.

Basha thanë burimet është thirrur për çëshjen “Xhisiela”, pasi është paditur për shpifje nga Taulant Balla. Kujtojmese pas denoncimit te Emiljano Nuhut se eshte kercenuar nga Balla, ku i fundit depozitoi padi per shpifje per Bashen, Nuhun dhe gazetarin Collaku.

Pas