-Politikë, Aktualitet, Te Fundit, Të Gjitha

Opozita bllokon foltoren e Parlamentit, Ruçi përjashton Flamur Nokën

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën nga seanca plenare. Deputeti demokrat kërkoi fjalën për procedurë, por Ruçi nuk ia dha duke kërkuar që fjalën ta marrë deputeti i LSI, Shezai Rrokaj. Noka është ngritur në këmbë dhe ka bllokuar foltoren. Kjo bëri që Ruçi të marrë masë ndëshkimore ndaj tij. 

Sakaq më herët Ruçi i ndërpreu fjalën Berishës dhe kjo acaroi më shumë demokratët. 

 

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko