-U tha në Opinion

Opinion/ Zyla: Trump sillet si fëmijë, njerëzit rreth tij në diskutim për aftësitë mendore

               Publikuar në : 23:01 - 09/01/18 |
Gerta

Sonte në emisionin “Opinion” më një panel gazetarësh dhe analistësh është duke u folur për librin i cili ka tronditur botën.

Bëhet fjalë për librin e autorit Michael Wolff, “Fire and Fury: Inside the Trump White House” (Zjarr dhe zemërim – brenda Shtëpisë së Bardhë të Trumpit).
Libri i tij tregon një Shtëpi të Bardhë disfunksionale nën qeverisjen e keqe të Donald Trump si edhe disa sjellje jo normale të tij.
I ftuar në studion e “Opinion” studiuesi i komunikimit Julian Zyla është shprehur se Trump sillet si fëmijë, bazuar në librin e Wolff ai tha se ky i fundit e ka përmendur 3 herë në librin e tij që Trump sillet si fëmijë. “100% të personave rreth tij mendoj që ai sillet si fëmijë”.
Sipas tij nisur nga kjo të gjithë vënë në diskutim aftësitë e tij mendore./Opinion.al

Pas