-Destinacione, -Turizëm, -U tha në Opinion, Metro, Te Fundit, Travel

Opinion/ Kur turistët e huaj kërkojnë raki në Shqipëri

Në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme është duke u diskutuar për turizmin në Shqipëri dhe çfarë ju ofrojmë ne të huajve.  I ftuar si pjesë e panelit ishte edhe administratori i “Farma Sotira” Jeton Hida, i cili është shprehur se guidat e huaja kanë preferuar gjatë vizitës së tyre në resortin e tij rakinë. Kryesisht francezët dhe gjermanët sipas tij ngelen të mrekulluar nga mikpritja shqiptare.

Ai është shprehur se resorti i tij pret më shumë se 2 mijë turistë çdo vit dhe se 80% e tyre janë të huaj. Pakënaqësia që kanë turistët e huaj në Shqipëri sipas Hides janë mbeturinat. /opinion.al

 

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko