Sociale

Ofendoi Zotin dhe Virgjëreshën Mari,aktori përfundon në gjykatë


               Publikuar në : 13:59 - 13/09/18 |
b.f

Aktori spanjoll Willy Toledo prej një viti ndiqet penalisht  pasi ofendoi  Zotin dhe  Virgjëreshën Mari .

Në vitin 2017 Toledo , aktor në shumë produksione teatrale dhe televizive në Spanjë postoi në facebook një status ku ndër  të tjera ofendonte Zotin dhe Virgjëreshën Mari.

Ai u denoncua nga Shoqata Spanjolle  e Avokatëve të Krishterë pasi kjo nuk ishte hera e parë që Toledo ofendonte Zotin.Sipas “The Guardian” aktori  nuk u paraqit në  gjykatë sepse sipas tij nuk kishte bërë asgjë të gabuar.Gjykata urdheroi arrestimin e tij pasi ai nuk pranoi të merrej në pyetje në gjykatë në muajin qershor. /opinion.al 

Pas