-Teknologji

Nuk merrni mjaftueshëm pëlqime në Instagram? Ndoshta po postoni në kohën e gabuar


               Publikuar në : 11:17 - 13/04/18 |
E SH

Të gjithë ne duam të bëjmë çmos për veten tonë për të siguruar disa pëlqime më shumë në Instagram.  Askush nuk do që një selfie e tij e mrekullueshme të mos kalojë pa u vënë re. Epo instagram tani na prezanton me programin e postimeve me orar“Later” i cili na tregon kohën më të mirë për të postuar.

Një sondazh i realizuar vitit e kaluar nga 50% e menaxherëve të rrjeteve sociale theksoi se koha ideale për të postuar në Instagram është ora 7 dhe 9 e pasdites. Por sipas një sondazhi të ri të publikuar në “The Sun” nga të njëjtit ekspertë, koha ideale për të publikuar foto në Instagram është ora 11 e mëngjesit deri në 1 të drekës. Ekspertët shprehen se çdo audiencë është ndryshe, por ata kanë disa pika të cilat ndihmojnë për të mundur algoritmin e Instagramit.

1- postoni fotot jashtë orareve tuaja të punës për të qenë të sigurtë që miqtë tuaj do të jenë të lire t’i shohin postimet.
2- ruajini postimet më të mira për në fundjavë. “Later” sugjeron se e mërkura dhe e enjtja janë ditët me ndjekësit më të zënë kurse e diela s’është fare e mirë
3-kontrolloni kohën e zonës kur jeni me pushime /intv.al

Pas