Sport

Notat e futbollistëve: Roma – Shakhtar


               Publikuar në : 23:16 - 13/03/18 |
Gerta

Skuadra verdhe kuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”. Roma është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.
Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”. Italianët fituan me rezultat minimal 1:0.
Vlera e golit si mysafir në humbjen 2:1 në Ukrainë, kualifikoi ekipin kryeqytetas.
Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Edin Dzeko.
Më poshtë i keni notat e lojtarëve

Pas