Life Style

Nëse doni sa më shumë like në foto, eliminojini veshjet me këtë ngjyrë


               Publikuar në : 19:07 - 12/01/19 |
el ida

Nëse ke plane të mëdha këtë fundjavë, duhet patjetër t’i dokumentosh ato në mediet sociale.

Por para se të mbushësh Instastory-n me momentet më të bukura, selfies në pasqyrë apo karaoke netëve të vona, sigurohu që të zgjedhësh një gjë të përshtatshme për kamerën. Dhe me këtë nënkuptohet ngjyra e duhur.

Ngjyrat, sipas ekspertëve, kanë rëndësi për 90 për qind të trupit. “Cila është e duhura?” është pyetja. Ngjyrat e zbehta, në përgjithësi, duhen lënë jashtë. Por e verdha, në mënyrë specifike, është një zgjedhje e përsëritur dhe shumë e vështirë për kamerën.

“E verdha është një ngjyrë shumë e vështirë për të tërhequr pëlqime”, tregon stilistja e shumë VIP-ave, Jeni Elizabeth.

“E verdha është një ngjyrë e lumtur, e bukur dhe tërheqëse për sytë”, – shpjegon Jeni Elizabeth. Por rreziku qëndron te këndvështrimet.

“E verdha mund ta tregojë edhe më të zbehtë personin në një foto. Ajo mund të të tregojë sikur je i sëmurë më shpejt sesa të tregojë se dukesh e mrekullueshme.

Pas