-Destinacione, Te Fundit, Travel

Ndërtohet ura e ‘padukshme’ mes shkëmbinjsh, është spektakolare

Kina është një nga superfuqitë e cila ka evoluar shumë vitet e fundit në ndërtimin e veprave madhështore. Pas urës prej xhami, së fundmi në Kinë është ndërtuar një tjetër vepër sfiduese, shkruan opinion.al.

PINGJIANG, CHINA - SEPTEMBER 24:  (CHINA OUT) Tourists walk on a suspension bridge made of glass at the Shiniuzhai National Geological Park on September 24, 2015 in Pingjiang County, China. The 300-meter-long glass suspension bridge, with a maximum height of 180 meters, opened to the public on Thursday.  (Photo by VCG/VCG via Getty Images)
*Ura prej xhami

Bëhet fjalë për një urë akoma më të rrezikshme që është vendosur midis dy shkëmbinjve. Nëse merr guximin të kalosh mbi të dhe sheh poshtë saj, do të kesh pamje spektakolare  dhe ekstreme. Ajo është ndërtuar prej xhami, nëse je mbi të sheh çdo gjë që duket poshtë saj, shkëmbinj dhe një humnerë të vërtetë. Por ura është tepër e sigurt, mbi të, nëse je pak i guximshëm mund të qëndrosh pa frikë./ opinion.al

zhangjiajie-bridges-martin-duplantier-architectes-architecture-infrastructure-china_dezeen_2364_col_6-852x359zhangjiajie-bridges-martin-duplantier-architectes-architecture-infrastructure-china_dezeen_hero2034451

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko