Aktualitet

Ndërron jetë ish-drejtori i stadiumit “Qemal Stafa” dhe futbollist i njohur i Kombëtares


               Publikuar në : 09:15 - 14/06/18 |
b.f

Është ndarë nga jeta në moshën 71 vjecare, Perikli Dhalles, ish-futbollist i njohur i Kombëtares. Ai vuante nga një sëmundje e pashërueshme. Dhalles gjithashtu ka mbajtur edhe detyrën e drejtorit të stadiumit “Qemal Stafa” në vitet 2000. Njoftimi për vdekjen e tij u bë nga Ervis Xhako që shkruan në facebook:”Miq! Ju njoftoi se, pas nje semundje te rende dhe teper akute u nda nga jeta, PERIKLI DHALES, futbollisti dhe kampioni i klubit Tirona, por dhe ish-Kryetar i PD njesia 8!
Varrimi behet sot, e Enjte, ora 17:00 ne varrezat e Tufines.
Ngushellime te sinqerta bashkeshortes se tij Donika dhe dy djemve Frenklit & Hertit! Te qofte dheu i lehte e u prehsh ne paqe, Pere!”

Pas