-Kulturë

Ndahet nga jeta këngëtari i njohur, ylli i madh i muzikës!


               Publikuar në : 17:41 - 01/10/18 |
b.f

Është ndarë nga jeta këngëtari i njohur dhe tekstshkruesi, Charles Aznavour.

Me një karrierë që i zgjati më shumë se 80 vjet, Charles u nda nga jeta në moshën 94-vjeçare duke lënë 6 fëmijë pas 3 martesave të tij.

Ai ishte i njohur më së shumti për hitin e tij të vitit 1974 ‘She’. Ajo u nderua me një yll në Hollywood Walk of Fame në 2017.

Aznavour u konsiderua si ‘Entertainer of the Century’ nga CNN në vitin 1998 dhe regjistroi më shumë se 1.200 këngë në shtatë gjuhë të ndryshme dhe performoi në 94 vende.

I ndjeri ka lindur në Paris në vitin 1924 nga prindër armenë që ikën nga genocidi në vend për të filluar një jetë të re në kryeqytetin francez.

Pas