Bota

Ndahet nga jeta aktori i njohur i filmave romantikë

               Publikuar në : 14:46 - 11/02/18 |
rel d

Aktori i njohur, John Gavin është larguar nga jeta në moshën 86 vjecare në Los Anxheles, Kaliforni.

Lajmi u konfirmua nga William Friedkin të premten (9 shkurt). Pjesa më e madhe e shfaqjeve të tij në skenë ka qenë me filma romantikë.

Një prej roleve më të njohura që ka bërë është Sam Loomis në filmin Psycho, ku shfaqej si i dashuri i Marion Cran dhe shkoi ta kërkonte në një hotel ku u përball me vrasësin Norman.

Disa pjesëmarrje të njohura të yllit përfshijnë filmat Imitation of Life, Spartacus and Thoroughly Modern Millie. He also played Cary Grant in Sophia Loren: Her Oën Story.

Gjithashtu ka shërbyer si ambasador në kohën kur Regan ishte president i ShBA./oranews/

 

Pas