-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Meta: Nëse marrëveshja e 2008 ishte tragjedi, kjo marrëveshje është komedi

Kryetari ne detyre i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, nga studio e “Zone e Lire”, duke folur për marreveshjen mes Rames dhe Bashes, të cilën shumë e krahasojnë me ate te 2008-ës “Rama-Berisha”, tha se nese ajo vite me pare u perjetua si tragjedi, kjo e sotmja perjetohet si komedi.

“Historia nuk përsëritet dy herë njësoj, nëse në 2008 u përjetua si tragjedi, tani përjetohet si komedi. LSI nuk dëmtohet nga cdo lloj manovre apo ku di unë për cështjen e koalicioneve për arsye se të gjitha forcat politike të garojnë në mënyrë të barabartë dhe LSI ndihet tepër e sigurtë për të dalë forcë e parë në këto zgjedhje. Ndoshta dëmtohen disa parti të reja”.

 

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko