-U tha në Opinion

Meta kap majën e Shqipërisë, tregon si arriti të ngjisë Jezercën


               Publikuar në : 21:23 - 29/11/18 |
b.f

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, të enjten, ka rrëfyer eksperiencën personale për ngjitjen Majës së Jezercës, e cila është maja më e lartë malore në vendin tonë dhe shtrihet në Malësinë e Madhe të Alpeve Shqiptare.

Presidenti Meta tregoi përgjatë një interviste “kokë më kokë” me drejtuesin e emisionit ‘Opinion’ në TV Klan, Blendi Fevziu se ka realizuar një nga ngjitjet më të vështira në Shqipëri, e cila është ngjitja e Majës së Jezercës, me një lartësi prej 2694 m.

Shiko videon:

Pas