Aktualitet

“Me zë dhe me figurë”, Basha paralajmëron tjetër material për Xhafën

               Publikuar në : 11:48 - 17/05/18 |
ri.de.

Parlamenti nuk mundi as sot të zhvillonte një seancë normale. Lideri demokrat Lulzim Basha debatoi me Gramoz Ruçin për kohën në foltore. Seanca u ndërpre dy herë, fjalimi i Bashës u transmetua vetëm në facebook. Sapo mazhoranca u kthye në sallë, u largua opozita. “Nuk keni parë që akoma”, kërcënoi Basha duke cituar shprehjen e famshme të kryeministrit.

Pra, me sa duket priten të tjera materiale kompromentuese për ministrin e Brendshëm dhe vëllanë e tij.

“Ka prova me zë dhe figurë”, tha më pas Basha.

Dhe me tu larguar opozita nga parlamenti, zyra e shtypit njoftoi se “në orën 13:30 do të ketë konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në Partinë Dmeokratike”.

/Opinion.al

Pas