-Politikë, Aktualitet, Te Fundit

Manjani ironozon emërimin e Xhafës: E akuzojnë për shkulje thonjsh jo për manikyr

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka dalë hapur kundër Xhafës si ministër i Brendshëm. Teksa janë publikuar dekretet e Nishanit për 4 ministrat e rinj, mes tyre Fatmir Xhafa tek Ministria e Brendshme, Manjani shkruan në Twitter: “E akuzojnë për shkulje thonjsh, jo për mani(pedi) kyr dhe e emërojnë Ministër të Brendshëm! Dështim i sistemit politik dhe kushtetues!”.

manjani

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko