Sport

Manchester City shkatërron Baselin

               Publikuar në : 23:26 - 13/02/18 |
Gerta

Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. Manchester City pothuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. City fitoi me rezultat të thellë, 4:0.

Golat u shënuan nga Ilkay Gundogan (2), Bernardo Silva dhe Sergio Aguero. Ndeshja e kthimit do të luhet vetëm për prestigj.

Pas