-Kronikë, Aktualitet, Te Fundit

Makina përplas për vdekje një fëmijë në Marikaj

opinion lajm i fundit

Një fëmijë humbi jetën mesditën e sotme, pasi u përplas nga një makinë. Policia tha se aksidenti ka ndodhur në orën 12:35, në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në fshatin Marikaj. Automjeti tip Ford, me drejtues shtetasin N. A., ka aksidentuar shtetasin e mitur, O. K. dhe më pas mjeti ka dalë nga rruga duke rënë në kanal.

Fëmija është transportuar menjëherë për në spital por ka gjetur vdekjen si pasojë e goditjes që ka marrë.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit, bëri të ditur policia.

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko