-Teknologji, Metro

Lamborghini me shitjet më rekord në 2016

Gjiganti i automobilave Lamborghini ka njoftuar se në vitin 2016 ka pasur shitje rekorde. Kompania italiane ka shitur 3457 njësi, në krahasim me 2345 njësi të shitura një vit më parë. Kjo është hera e parë që Lambo arrin të shesë më shumë se 3400 njësi, pas gjashtë vjetësh rritjeje radhazi.

lambo2_1484071279-112282

Shitja aktuale e njësive është 2.6 herë më e madhe se ajo e vitit 2010. Lambo, që shet në 50 shtete në botë, ka Amerikën si tregun më të madh. Modeli më i njohur i kompanisë është Huracan që u shit në 2353 njësi në versionet Coupe dhe Spyder.

maxresdefault

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko