-Politikë, Aktualitet, Kryesore, Te Fundit

Lajmi i fundit/ Ilir Meta paralajmëron koalicion paszgjedhor PD-PS

Ilri meta është shprehur në emisionin “Zonë e Lirë” se pas marrëveshjes Rama-Basha gara është bërë më demokratike dhe sipas tij do të ketë surpriza. Teksa gazetari Arian Çani po ngacmonte kreun e Kuvendit me deklaratën që Rama bëri pasditen e kësaj të premte në Korçë, ku tha se PS do të marrë më shumë se 71 deputetë, Meta është shprehur me të qeshur se 71 PS i merr bashkë me PD, “71 me gjithë PD”, tha Meta. Çka e ka bërë Arjan Çanin të habitet dhe i ka kërkuar ta përsërisë këtë deklaratë nga e cila nënkuptohet se mes PD dhe PS do të ketë një koalicion paszgjedhor, por Meta më tej tha se kjo ishte një shaka. /opinion.al

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko