-Kulturë, InstaBIZ, Te Fundit

Kur ylli britanik i hollivudit Anthony Quayle luftonte nazistët në Dukat

Gazetari Erald Kapri ka publikuar sot në rrjetet e tij një foto të yllit të madh të hollivudit Anthony Quayle, e cila është realizuar në vitin 1944 në Dukat, teksa luftonte kundër nazistëve. “Nuk është duke luajtur film, por duke luftuar nazistet e duke nxitur shqiptaret te luftojnë”, shkruan Kapri veç të tjerash.

 

kapri

“Ylli britanik i hollivudit Anthony Quayle ne prag te pranveres 1944 ne majen e Dukatit. Nuk eshte duke luajtur film, por duke luftuar nazistet e duke nxitur shqiptaret te luftojne. Nuk i pelqeu shqiptaret, i dukeshin si te painteresuar per rregull dhe shtet. Nje mengjes u habit kur i erdhi nje cope leter nga paresia e fshatit ku i kerkonte taksen sic e paguanin te gjithe banoret 😁😁 Aktori i famshem kaloi nje vit ne Dukat dhe shpellat e Karaburunit”, shkruan Kapri.

/opinion.al

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko