-Sociale

Kthehet i ftohti dhe temperaturat me minus, dëborë edhe në Tiranë

               Publikuar në : 22:57 - 13/01/18 |
m.b

Vjeshta e vogël në mes të këtij dimri duket se do të marrë fund për t’ja lënë vendin temperaturave të ulëta që do të dominojnë gjithë javën në vijim.

Sipas Meteoalb do të rikthehen reshjet e dëborës në pjesën më të madhe të vendit, deri në lartësitë mbi 700 metra mbi nivelin e detit. Kjo situatë sinoptike pritet të bëhet prezente në fundin e javës së ardhshme, për të vijuar në gjithë harkun kohor 20- 26 janar. Dëbora pritet të zbardhë edhe kryeqytetin dhe zonat rreth tij.

Pas