Kryesore

Kryeministri Rama me ironi pas humbjes së Anglisë: Kupa e Botës po vjen në Ballkan


               Publikuar në : 23:44 - 11/07/18 |
b.f

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka ndjekur minutën e fundit të ndeshjes gjysmëfinale mes Anglisë dhe Kroacisë përkrah disa prej drejtuesve të tjerë të shteteve që ishin të pranishëm në një samit ndërkombëtar të NATO-s.

Rama ka bërë publike një video ku të gjithë liderët janë mbledhur rreth një telefoni dhe shohin ndeshjen Kroaci-Angli.

Pas përfundimit të ndeshjes, Rama ka ngushëlluar kryeministren britanike me batutën ironike “Po vjen në shtëpi”.

“Kupa e Botës po vjen në Ballkanin Perëndimor, e bëtë diçka për Ballkanin Perëndimor”, tha duke qeshur ai dhe duke marrë “falënderimet” nga Mej.

Pas