Kryesore

Kryemadhi: Parlamentarizmi ka vdekur, Rama nuk erdhi se kishte frikë nga përballja

               Publikuar në : 11:44 - 17/05/18 |
E SH

Pas ndërprerjes së seancës, Opozita ka dhënë disa deklarata për shtyp. Edhe kryetarja e LSI-së, ka folur rreth situatës që po ndodh në parlament. Kryemadhi e ka cilësuar këtë si vdekje të parlamentarizmit.

“Besoj se ju e ndoqët vet që parlamentarizmi është në grafmat e fundit, për shkak të uzurpimit që i është bërë nga mazhoranca. Sjellja e sotme nuk tregon gjë tjetër veç frikës së Ramës nga përballja me faktet dhe drejtësinë”, u shpreh Kryemafhi.

Ajo e ka cilësuar vajtjen e Ramës në samitin e Sofjes si ikje nga frika.

“Rama kishte frikë nga përballja, prandaj shkoi në samitin e Sofjes, nuk kishte punë të shkonte”

Sipas Kryemadhit Rama është e vetmja pengesë e Shqipërisë për hapjen e negociatave, dhe se shqiptarët do e largojnë vetë kryeministrin.

Pas