-U tha në Opinion, Aktualitet, Te Fundit

Kryemadhi lëshon bombën: Çdo ministër i Ramës përfaqëson një klan mafioz

Klanet mafioze janë të shtrira në qeverinë shqiptare dhe çdo ministër i qeverisë Rama përfaqëson një klan mafioz dhe çdo zv/ministër në çdo ministri përfaqëson një klan të tillë.

Lajmi është konfirmuar nga kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, sonte në studion e emisionit “Opinion”, ndërsa theksoi se të gjitha ministritë janë me nga katër ministra dhe secili prej tyre është përfaqësues i një klani mafioz.

Më herët gjatë fjalës së saj, Kryemadhi theksoi se LSI i pranon gabimet e saj që ka bërë gjatë qeverisjes me Edi Ramën, pasi nëse kjo forcë politike nuk do t’i kishte bërë këto gabime, sot, Edi Rama nuk do ishte kryeministër.  

 

Lajmi ParaLajmi Pas
« Kthehu Rifresko